21 listopad 2021

Opolskie: wojewoda i NFZ zachęcają do szczepień w parafiach

fot. Autorstwa Sławomir Milejski - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71077036
W niedzielę można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi przy kościołach w Prudniku i Kolonowskiem – poinformowało biuro prasowe wojewody opolskiego.
REKLAMA

W niedzielę do godziny 13.00 chętni do zaszczepienia przeciwko COVID-19 mogą skorzystać z punktów działających przy kościołach w Prudniku i w Kolonowskiem. W Prudniku punkt szczepień działa w parafii św. Michała Archanioła, a w Kolonowskiem w parafii Niepokalanego Serca Maryi – poinformowało biuro prasowe wojewody opolskiego.

Opolski oddział NFZ przypomina, że oprócz pierwszej i drugiej dawki szczepionki można także zaszczepić się dawką przypominającą.

"Jeśli od szczepienia minęło minimum 6 miesięcy, już teraz można przyjąć trzecią, przypominającą dawkę szczepionki. Od 2 listopada 2021 r. szczepienia przypominające dostępne są dla wszystkich w pełni zaszczepionych osób pełnoletnich. To najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki Pfizer lub Moderna" – powiedziała PAP rzecznik opolskiego NFZ Barbara Pawlos. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nysie

kiedy
2022-02-05 17:00
miejsce
Nyski Dom Kultury, Nysa, ul. Wałowa 7
wstęp biletowany