24 kwiecień 2024

Świadek zareagował - kierujący z ponad 3 promilami alkoholu w rękach Policji

zdjęcie: Świadek zareagował - kierujący z ponad 3 promilami alkoholu w rękach Policji / fot. KPP Nysa
fot. KPP Nysa
Dzięki zdecydowanej postawie świadków, został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i to wzbudziło podejrzenia zgłaszających. 55-latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed godziną 17:00, oficer dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Morów – Iława pojazdem marki peugeot może poruszać się nietrzeźwy mężczyzna. We wskazane miejsce przez zgłaszającego dyżurny natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Przed przybyciem policjantów świadek ujął kierującego osobowym peugeotem.

Policjanci od razu poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 55-latek kierował pojazdem, mając 3,38 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli mamy podejrzenie, że nietrzeźwy może kierować pojazdem – zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Nie reagując na takie sytuacje, dajemy przyzwolenie osobą, które po alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdu.

2024-05-12 18:30