17 listopad 2021

Odpowie za przywłaszczenie rzeczy i dokumentów

59-latek odpowie za przywłaszczenie dokumentów i pieniędzy. Mężczyzna znalazł przed sklepem zgubiony przez 65-latkę portfel i go zatrzymał. Korfantowscy policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili podejrzewanego i zabezpieczyli utracone mienie. Przypominamy, że znalezione rzeczy należy zwrócić właścicielowi lub zgłosić ten fakt na policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.
REKLAMA

Kilka dni temu policjanci z korfantowskiego komisariatu zostali powiadomieni o przywłaszczeniu portfela. 65- latka przekazała funkcjonariuszom, że najprawdopodobniej zgubiła portfel przy markecie spożywczym w Łambinowicach. Kiedy po paru minutach zorientowała się, że go nie ma, wróciła na miejsce. Jednak portfela już tam nie znalazła. W ten sposób utraciła dokumenty i pieniądze w kwocie 500 złotych.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia ustalili osobę, która mogła mieć związek z tym przywłaszczeniem. Ich informacje potwierdziły się, kiedy dotarli do 59-latka i zabezpieczyli odnaleziony przez niego portfel wraz z gotówką i dokumentami. Jak się okazało, mężczyzna zdążył juz wydać 20 złotych.

Mieszkaniec powiatu nyskiego usłyszał już zarzuty przywłaszczenia, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przywłaszczenie cudzej rzeczy czy dokumentu jest przestępstwem. Zatem jeśli zdarzy się tak, że znajdziemy rzecz bądź dokument należący do innej osoby, mamy obowiązek go oddać właścicielowi lub przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych albo do jednostki Policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nysie

kiedy
2022-02-05 17:00
miejsce
Nyski Dom Kultury, Nysa, ul. Wałowa 7
wstęp biletowany