3 listopad 2021

Opolskie: wojewoda zadecydował o zwiększeniu liczby miejsc dla chorych na COVID-19

Ze względu na zwiększoną liczbę chorych z COVID-19 przybędzie miejsc w szpitalach dla zakażonych koronawirusem – poinformował na konferencji prasowej w środę wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
REKLAMA

W najbliższych dniach w woj. opolskim dla chorych z COVID-19 przeznaczonych będzie 294 miejsc szpitalnych, z czego 54 miejsca to tzw. łóżka ogólne do terapii tlenowej i 40 OIOM-owych.

Zaplanowano rozwinięcie działalności szpitala tymczasowego w Opolu. Chorych będą przyjmowały oddziały zakaźne w Nysie i w Opolu. W Kędzierzynie-Koźlu od wtorku wyznaczono 10 miejsc dla dzieci, a w Nysie 12 miejsc dla dorosłych w szpitalu. Jeżeli będzie taka potrzeba, wojewoda nie wyklucza przeznaczenia kolejnych miejsc dla chorych z COVID-19 także w innych szpitalach regionu.

Według informacji zamieszczonej na stronie opolskiego urzędu wojewódzkiego, obecnie w regionie dla chorych zakażonych koronawirusem przeznaczone jest 258 szpitalnych łóżek, z czego 107 jest zajętych.

Według danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w regionie stwierdzono 160 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie do tej pory w pełni zaszczepiono 419 746 osób. Dzienna liczba szczepień to 1330 iniekcji. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nysie

kiedy
2022-02-05 17:00
miejsce
Nyski Dom Kultury, Nysa, ul. Wałowa 7
wstęp biletowany