24 listopad 2021

Opolskie: szpital w Nysie otrzymał mobilny aparat rentgenowski z RARS

Szpital powiatowy w Nysie otrzymał w środę mobilny aparat rentgenowski z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Jak powiedział dyrektor placówki, dr Norbert Krajczy, sprzęt będzie wykorzystany m.in w diagnostyce osób z COVID-19.
REKLAMA

W środę szpital powiatowy w Nysie otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych mobilny aparat rentgenowski. Jak powiedział podczas uroczystości przekazania dyrektor szpitala, dr Norbert Krajczy, sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim do szybkiej diagnostyki osób z COVID-19.

"Nowe urządzenie pozwoli na przyspieszenie diagnostyki zakażonych, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa medycznego dla pozostałych pacjentów naszego szpitala" powiedział dr. Krajczy.

Według zapewnień przedstawicieli szpitala, nowy rentgen będzie używany już w przyszłym tygodniu, wraz z uruchomieniem dodatkowych 14 miejsc szpitalnych dla chorych zakażonych koronawirusem. Obecnie wszystkie 28 miejsc "covidowych" w placówce jest zajęte - w większości przez osoby, które nie zaszczepiły się. Według deklaracji dyrektora Krajczego, w przypadku konieczności, szpital jest przygotowany na zwiększenie ilości miejsc dla osób zakażonych koronawirusem o kolejne łóżka.

Jak informuje na swojej stronie opolski urząd wojewódzki, obecnie w regionie dla osób z COVID-19 przygotowano 543 szpitalne miejsca, z czego 368 są już zajęte. Na 67 "covidowych" respiratorów używane są 42 urządzenia. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nysie

kiedy
2022-02-05 17:00
miejsce
Nyski Dom Kultury, Nysa, ul. Wałowa 7
wstęp biletowany