kategoria: Na Sygnale
11 lipiec 2023

Juz za nami piknik "Z NAMI BEZPIECZNIE"

fot. KPP Nysa
Już po raz kolejny policjanci z Nysy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mieli okazję spotkać się z całymi rodzinami podczas pikniku nad jeziorem Nyskim. Na wszystkich czekały liczne konkursy oraz pokaz sprzętu i wyposażenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Policjanci czas spędzony z dziećmi wykorzystali na to, by porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, nad wodą w domu, jak i podczas letniego wypoczynku.

8 lipca, w Skorochowie na terenie ośrodka Akwa Marina odbył się piknik rodzinny pn. „Z nami Bezpiecznie”. Organizatorem przedsięwzięcia była Opolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Oprócz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nysie byli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Podczas spotkania przybliżaliśmy codzienną pracę policjantów, strażaków, ratowników medycznych, instruktorów jazdy oraz drogowców. Dużą atrakcją była prezentacja radiowozów policyjnych, wozów strażackich oraz symulatora dachowania czy też szkoleń z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wśród dzieci największą popularnością cieszyły się policyjne samochody i motocykl. Dzieciaki z radością siadały za kierownicę, sprawdzały działanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podczas imprezy rodzinnej policjanci rozdawali odblaski, dmuchane piłki i rękawki do pływania. Przypominali, zarówno najmłodszym jak i dorosłym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz zgodnie z przepisami poruszać się po drodze.

Udział w pikniku „Z nami bezpiecznie” wzięli również inne zrzeszone w Radzie instytucje: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddz. w Opolu, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, PKP Polskie Linie, Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Opolu, Automobilklub Opole.

Cieszymy się, że mogliśmy razem z Wami spędzić czas. Do zobaczenia za rok!

2024-09-20 19:30
2024-09-21 16:00
2024-09-24 19:00
Piwiarnia Warka, Nysa, ul....