12 wrzesień 2022

Będzie całkiem nowy stadion Polonii

zdjęcie: Będzie całkiem nowy stadion Polonii / pixabay/4760441
W przetargu na modernizację stadionu Polonii Nysa wystartowało dwóch wykonawców. Jednak 25 mln zł, które chciała przeznaczyć na ten cel Gmina nie wystarczy. Miasto dołoży brakujące środki.
Przetarg obejmował formułę „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wykonawca zobowiązany jest najpierw wykonać projekt budowlany, a następnie wybudować obiekt. Nowa koncepcja stadionu zakłada budowę nowego boiska, bieżni lekkoatletycznej wokół niego, budowę dwóch trybun, w tym jednej zadaszonej z sektorem dla VIP-ów. Ponadto pod nią ma powstać budynek klubowy z szatniami.

Także w ramach inwestycji przewidziano budowę kortów tenisowych od strony ul. Kozarzewskiego.
W ramach inwestycji za 25 mln zł ma powstać też zaplecze sanitarne dla kibiców w formie kontenerów.

Sfinansowanie budowy nowego stadionu miały pokryć środki w ramach programu rządowego Polski Ład. Jednak jak wspomniano na początku żaden z wykonawców nie zmieścił się w zakładanym budżecie. W niższej cenie wykonawca żądał 26,6 mln zł, droższy 28,8 mln zł.

Gmina nie zgodziła się na wydłużenie terminu składania ofert, na czym zależało jednemu z wykonawców. Cała modernizacja stadionu Polonii ma zakończyć się do marca 2024 r.

2024-05-25 18:00