Spotkanie z reżyserem w PWSZ w Nysie
Petro Aleksowski opowie zebranym o swoim debiucie w filmie „Cześć Tereska” oraz o specyfice pracy w branży filmowo-telewizyjnej.
Spotkanie jest otwarte, co oznacza, że mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby.
Podczas spotkania Petro Aleksowski omówi następujące zagadnienia:
1. Specyfika branży filmowo-telewizyjnej
• Predyspozycje.
• Trud okresu początkowego.
• Korzyści z przebrnięcia okresu początkowego.
• Jak się utrzymać na rynku?
• Kogo wchłania rynek (jakie umiejętności).
2. Mój debiut Cześć Tereska
• Chłopak znikąd robi film.
• Praktyka dokumentalisty w pracy z dziećmi (trudnymi).
• Jak robi się tak trudny film (na przykładzie Tereski, np. rok castingów, zaprzyjaźnienie się dziećmi – głównymi bohaterami).
• Technologia.
3. Różnorodność realizacji (teledyski, reklamy, filmy dokumentalne i fabularne) jako moja podstawa do fascynacji tym zawodem – hobby – rynek daje taką możliwość, by tworzyć rzeczy różnorodne.
4. Niestałość zarobków – praca dla pasjonatów.
W spotkaniu weźmie udział także Pani Katarzyna Nowicka, która opowie o branży filmowej z punktu widzenia asystenta reżysera i kierownika produkcji. Uczestnicy spotkania mogą również zgłosić swoje pytania do prowadzących, które należy wysłać na adres poczty elektronicznej: petro.aleksowski@gmail.com.
Po spotkaniu z reżyserem odbędzie się druga część castingu do filmu o PWSZ w Nysie polegająca m.in. na wystąpieniu przed kamerą.
Przypominamy, że spośród wszystkich osób, które zagrają w filmie o PWSZ w Nysie reżyser Petro Aleksowski wybierze cztery osoby, które zagrają w serialu telewizyjnym emitowanym na antenie ogólnopolskiej telewizji lub w innej produkcji filmowej.
Studencie! Wykorzystaj szansę i rozpocznij karierę aktorską, o której inni mogą tylko marzyć!
Petro Aleksowski to reżyser oraz operator filmowy i telewizyjny. Autor zdjęć do licznych filmów dokumentalnych i telewizyjnych. Zdjęcia do "Cześć Tereska" są jego debiutem fabularnym. Za ten film otrzymał nominację do nagrody Orzeł. Jest także autorem zdjęć do filmu fabularnego „Świnki”. Jako operator kamery pracował m.in. przy produkcji filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. Jako reżyser stworzył m.in. dokumentalny film muzyczny opisujący drogę do kariery zespołu "Dżem".
Bartosz Bukała, rzecznik prasowy PWSZ w Nysie, źródło: UM Nysa