27 marzec 2024

Kradł kable, elektronarzędzia oraz ubrania - 37-latek zatrzymany

zdjęcie: Kradł kable, elektronarzędzia oraz ubrania - 37-latek zatrzymany / pixabay/2147464
Kable, elektronarzędzia oraz ubrania. Między innymi te przedmioty były łupem mężczyzny, który włamywał się do piwnic na terenie Nysy. Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstw. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Straty, jakie spowodował oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.

Pod koniec grudnia nyscy policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic. Do przestępstw dochodziło w blokach na terenie Nysy. Przez kilka tygodni z piwnic znikały między innymi elektronarzędzia, narzędzia remontowe oraz ubrania.

W tym samym miejscu i czasie dochodziło również do kradzieży kabli telekomunikacyjno – internetowych. Sprawca kradł okablowanie z klatek schodowych, piwnic oraz z innych łatwo dostępnych miejsc, a następnie opalał je, przygotowując do sprzedaży w skupach złomu.

Praca operacyjna wykonana przez nyskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawcy popełnianych przestępstw. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu nyskiego.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Straty, jakie spowodował oszacowano na łączną kwotę ponad 20.000 zł. Teraz 37-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

2024-04-27 18:00